המרכז למוסיקה

ישראלית מזרחית מקורית

פרויקט יגדל

במסגרת פרויקט "יגדל" הקליטה תזמורת חיבה את הפיוט "יגדל אל-הים חי" יחד עם חמישה עשר אמנים שונים, בכל פעם לפי מסורת מוסיקלית יהודית אחרת, בניצוחו של אלעד גבאי. אנו שמחים להציג בפניכם את כל הביצועים להאזנה חופשית! מוזמנים להאזין ולהפיץ לחבריכם.

חזנות ירושלמית עם הרב שלמה נחמיאס

חזנות ירושלמית היא מסורת קהילות המזרח התיכון שמתבססת על החזנות הספרדית של היישוב הוותיק בארץ ישראל, בתוספת נכבדה של מסורות נוספות מן המוזיקה הערבית.מסורת זו, על סלסוליה, זוכה לפריחה בימינו ואיתה ייצוא של מסורת זו מירושלים לקהילות אחרות בארץ ובעולם.בסדנא נלמד ביצועי תפילות השבת על פי המקאמים השונים. נתינת דגש על העמקת לימוד המקאם והמעברים בין המקאמים השונים. ניתוח המילים, הלחן והמקצב.

מפגש פיוט וחזנות מרוקאית עם מני כהן מיימון

לימודי חזנות, קטעי תפילה והכרת הפיוט האנדלוסי.

Creative & Music

בית מדרש לפיוט ומקאם עם יגל הרוש

מפגש שבועי של למידה ונגינה. במפגש לומדים להתבונן בטקסטים ובפיוטים ומעמיקים בפרשנותם ההיסטורית והיבטים חדשניים לאור ימינו ומזווית הראיה של המשתתפים. המשתתפים הוגים בתורת המוסיקה היהודית ולומדים על מקאמים ומקצבים לשירים ולפיוטים.בחלק המעשי מנגנים המשתתפים בכלי נגינה שונים ומבצעים את השירים שנלמדו במקאמים השונים.יגל הרוש: מוזיקאי, נגן קמאנצ'ה ונאי. בעל תואר ראשון מהאקדמיה למוסיקה בירושלים ותואר שני בפילוסופיה מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.

פתח צ'אט
💬 צריכים עזרה?
שלום👋
אנחנו יכולים לעזור?
דילוג לתוכן